Magia dźwięków - spotkanie pierwsze

27 września 2010r.

Dziś w naszej szkolnej auli odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu comiesięcznych audycji muzycznych pt. Magia dźwięków. Naszym przewodnikiem po świecie muzyki była wokalistka jazzowa Iza Zając, pianista, kompozytor i aranżer Jarosław Małys.
Podczas wrześniowej audycji zapoznaliśmy się z twórczością Kabaretu Starszych Panów.

Bardzo podoba mi się pomysł na takie spotkania. Można oderwać się od rzeczywistości, szkolnych zajęć i pod przewodnictwem prawdziwych fachowców poznać różnorodną muzykę. A piosenki z Kabaretu Starszych Panów są ponadczasowe - dla młodszych i starszych.

Maria Redmer

Pani Iza Zając ma w naszej szkole przezwisko Herbatka, tak jak tytuł jednej z piosenek z Kabaretu Starszych Panów. Dlatego też cała szkoła potrafi śpiewać refren tej piosenki. Nie mogę doczekać się kolejnego spotkania.

Natalia Ryfińska

Dzięki takiemu spotkaniu dowiedziałem się wiele o muzyce kabaretowej. Na przykład to, że dawne programy kabaretowe nie były nagrywane, dlatego nie możemy ich teraz oglądać; piosenki nie były tylko śmieszne, ale też opowiadały o różnych sytuacjach.

Piotr Walasek