Międzyszkolny konkurs tańca "Piruet"

1 lutego 2011

W dniu 1.02.2011r. w Domu Kultury "Świt" na Pradze odbył się konkurs tańca dla uczniów z warszawskich szkół. Nasze dzieci występowały w kategorii klas 1-3 oraz w kategorii klas 4-6. Dzieci młodsze, dopingowane przez nas z całej mocy, dzielnie radziły sobie na scenie. Wypadli naprawdę dobrze, zebrali gromkie brawa. Występ starszej grupy rozpoczął się pechowo. Zawiodło odtwarzanie muzyki. Po szybkim usunięciu problemów technicznych - wystartowali. Po zakończeniu tańca nie byli z siebie zadowoleni. Głośno mówili o drobnych potknięciach. Na koniec werdykt: grupa 4-6 zajęła drugie miejsce! Oby takich "potknięć" było więcej!

Przez wiele dni ćwiczyliśmy i byliśmy dobrze przygotowani, choć trochę niepewni, ponieważ nie wiedzieliśmy na jakim poziomie tanecznym są nasi przeciwnicy. Na początku występowali najmłodsi. Kiedy nasze maluchy wyszły na scenę, powitaliśmy ich gromkimi oklaskami. Gdy losowano kolejność, na nieszczęście okazało się, że musimy wyjść pierwsi. Na początku był problem z muzyką, ale jakoś się ułożyło. Kiedy przyszła pora na wyniki myśleliśmy, ze nie mamy szans, a tu mamy drugie miejsce. Bardzo się cieszę.

Marysia Sarnacka

W grupie najstarszej najbardziej podobał mi się ostatni zespół. Przedstawił on wiele stylów. W owym układzie widać było lekkość tańczenia wszystkich tancerzy. Po ostatniej przerwie podane zostały wyniki. Najbardziej zdziwiona byłam w chwili, gdy okazało się, że nasz zespół zajął 2 miejsce. Wszyscy byli mile zaskoczeni, ale zarazem szczęśliwi. Cieszę się, że pierwszy raz mogliśmy wziąć udział w tego typu konkursie.

Ewelina Rybus

Mimo, ze nie zajęliśmy pierwszego miejsca, to uważam, że mamy być z czego dumni. Mam nadzieję, że po naszych występach widownia zainteresuje się tą cudowną sztuką - tańcem. To wspaniałe, że wystąpiliśmy na prawdziwej scenie.

Zosia Precht

Nasz występ był zaskakujący i trzymający w napięciu. Pomimo kilku prostych błędów byliśmy na podium. Mieliśmy także bardzo pomysłowe stroje.

Bruno Parzych