Mistrzostwa Wiedzy 2015

9 lutego 2015

W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 114 już po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Wiedzy. Z każdej klasy chętni uczniowie zmierzyli się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy za 1 punkt, 2 i 3 punkty. Opracowana przez niektórych uczniów strategia dała pomyślne rezultaty. Wszyscy dzielnie walczyli o najwyższą liczbę punktów. Wykazali się rozległą wiedzą, opanowaniem oraz umiejętnością radzenia sobie ze stresem. Cała nasza klasa III b wzięła udział w tym konkursie. Byliśmy jedną drużyną, wspieraliśmy się i kibicowaliśmy sobie nawzajem. Do półfinału przeszły trzy osoby: Aleksandra Leszkiewicz, Albert Dybowski oraz Kacper Żołądkowski. To był dzień pełen emocji.

Każdego roku w naszej szkole ma miejsce szczególne wydarzenie-Mistrzostwa Wiedzy. Konkurs polegał na tym, że każdy z uczestników losował po cztery pytania. Niestety ja wylosowałem pytania, które sprawiły mi pewną trudność. Z naszej klasy do dalszego etapu przeszły następujące osoby: Adam, Maks i Zosia. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie mi o wiele lepiej.

Jakub Cybulski

W poniedziałek odbyły się Mistrzostwa Wiedzy w naszej szkole. Bardzo się stresowałam, ale odważnie przystąpiłam do tego konkursu. Losowaliśmy pytania, a nasza pani je czytała. Przeszłam do półfinału, ale w następnej turze odpadłam. Myślę, że za rok będę już mniej się denerwowała.

Zosia Radzikowska

Pytania podczas Mistrzostw Wiedzy miały różny stopień trudności. Kto uzyskał najwyższą ilość punktów przechodził do dalszego etapu. Nie wszystkim to się jednak udało. Myślę, że każdy powinien zostać nagrodzony za samą chęć udziału w konkursie. Cieszę się, że nasza pani to uwzględniła.

Jonatan Herman