Mistrzostwa Wiedzy 2016

22-24 lutego 2016

W dniach 22, 24 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym Konkursie Wiedzy. Tradycyjnie konkurs rozgrywał się w trzech etapach, w pierwszym uczestniczyli wszyscy, a w kolejnych jedynie uczniowie z najwyższą ilością punktów. Choć poziom trudności był bardzo wysoki, zarówno starsi jak i młodsi uczniowie poradzili sobie doskonale. Niektóre pytania sprawiły trudności, ale każdy z uczestników świetnie uporał się zarówno ze stresem jak i tremą. Konkurs był bardzo emocjonujący, gdyż do danego końca trudno było wytypować zwycięzców - dogrywki zdawały się nie mieć końca. Jednak po kilku dodatkowych pytaniach udało się wreszcie wytypować zwycięzcę. Zaszczytne miejsca na podium zajęli:

III miejsce Albert Dybowski z klasy IV
II miejsce Joanna Jezierska z klasy I
I miejsce Aleksander de Virion z klasy I

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i kolejny konkurs.

Moim zdaniem Mistrzostwa są ciekawe i pouczające.

Magda Zalewska

Konkurs jest trudny i oprócz wiedzy, potrzeba dużo szczęścia. Jednak ja lubię w nim uczestniczyć.

Marysia Radolińska