Muzeum Literatury

25 kwietnia 2013

Z okazji nieodległego Międzynarodowego Dni Książki udaliśmy się do Muzeum Literatury na spotkanie warsztatowe „Od deski do deski”. Podczas spotkania, uczniowie poznali historię książki od jej powstania w Starożytnym Babilonie po wynalezienie druku. Następnie sami stworzyli swoje własne, wielometrowe książki,  wzorując się na starożytnych zwojach.

Na początku pani przewodnik opowiadała nam o historii książki, a później pozwoliła puścić wodze fantazji i napisać własną książkę. Wszystkim ten pomysł się spodobał. Potem wróciliśmy do szkoły z wielkim bólem, spowodowanym opuszczeniem muzeum.  Podobała mi się ta wycieczka, chociaż wykład był trochę nudny. Jednak przy części praktycznej wszystkim powrócił dobry nastrój. Zachęcam do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

Bartosz Wojtasik

Bardzo podobało mi się Muzeum Literatury na Starówce. Wprawdzie część wykładu nie bardzo mnie zaciekawiła, ale pomysł zrobienia  własnej książki bardzo przypadł mi do gustu.

Nadia Jóźwiak

Moim zdaniem, ta wycieczka nie była zbyt udana. Uważam, że było nudno, a Pani, która prowadziła te warsztaty nie robiła tego zbyt ciekawie.

Natalia Ryfińska