Muzeum Narodowe

1 lutego 2018
Istniejące do 1862 roku Muzeum Narodowe, oferuje wiele programów edukacyjnych, lekcji i pokazów, korzystając z tej możliwości uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach na temat mitów starożytnej Grecji i Rzymu. Nasza lekcja dała nam możliwość obejrzenia motywów mitologicznych na wielu działach sztuki (obrazy, talerze, skrzynie) z różnych epok, a co za tym idzie, dzieci mogły podziwiać różne wystawy stałe w muzeum, prezentujące sztukę od renesansu po dzieła sztuki współczesnej. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wykonana z klocków lego rzeźba pt: "Królowa Midas szuka Bugsa". Podczas naszej wycieczki odbyła się także część praktyczna, utrwalająca znajomość mitologii, polegająca na układaniu w odpowiedniej kolejności historii Antygony czy dopasowanie bogów rzymskich do greckich.
 
 
 
W czwartek 1 lutego klasy 4-7 z mojej szkoły poszły do Muzeum Narodowego. Razem z klasą 5 mieliśmy zajęcia na temat "Świat mitów". Spotkanie prowadziła pani, która opowiadała nam o różnych mitach greckich i rzymskich. W muzeum były różne obrazy oraz rzeczy związane z mitami. Bardzo podobał mi się obraz z córką i ojcem, których wygnano z królestwa. Uważam, że wycieczka do muzeum była bardzo interesująca.
 
                                                                                                                      Oliwia Witkowska
 
W lutym udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego, na wystawę  o mitach. Pani przewodniczka opowiedziała nam dlaczego powstawały mity oraz o sztuce antycznej. Następnie oglądaliśmy oryginalne i wspaniale zdobione talerze. Potem przyszedł czas na obrazy, przedstawiały bogów i sceny z mitologii, wtedy pani dała nam zadanie: trzeba było nazwać greckich bogów ich rzymskimi odpowiednikami. W następnej sali czekała na nas niespodzianka: mieliśmy układać pocięty tekst mitu w sensowną całość. To zadanie wyszło nam bardzo dobrze. Moim zdaniem wycieczka była ciekawa, gdyż dowiedzieliśmy wiele o kulturach, które minęły.
 
                                                                                                                      Antoni Grabowski