Muzeum Sportu

16 listopada 2017

16 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do Muzeum Sportu i Turystyki na zajęcia „Jedziemy na Olimpiadę”. Podczas lekcji muzealnej zapoznali się z historią Igrzysk Olimpijskich, pierwszymi konkurencjami sportowymi. Dzieci dowiedziały się, jak zmieniały się nagrody dla zwycięskich sportowców, mogły zobaczyć medale olimpijskie zdobyte przez Polaków, a także podziwiały znicze olimpijskie.

16 listopada, w Muzeum Sportu i Turystyki, zapoznaliśmy się z różnymi bardzo starymi sportami, które istnieją do dziś. Na przykład zapasy, w których można było łamać sobie kości, robić prawie wszystko. Nie można było zabić przeciwnika ani wkładać mu palców do oczu.
                                                                                                                              Alek de Virion

Zwiedziliśmy dziś Muzeum Sportu i Turystyki. Zobaczyliśmy, jak wyglądały stare dyscypliny, stare nagrody i nowe medale ze srebra, złota i brązu. W dawnych czasach kobiety nosiły w trakcie zawodów białą suknię, która odsłaniała jedną pierś. Miały rozpuszczone włosy. Mężczyźni nosili pasek materiału na biodrach. W nagrodę dostawali wieniec, a także posągi, które miały z jednej strony młodą, a z drugiej starą twarz.
                                                                                                                      Zosia Pietrusiewicz