Muzeum Sportu i Turystyki

5 kwietnia 2018

W czwartek 05.04.2018r. dzieci z klas IV-VII wybrały się do Muzeum Sportu i Turystyki. Słuchając przewodnika i oglądając ekspozycje poznały dzieje sportu od antycznej Grecji do współczesnych Igrzysk Olimpijskich. Muzeum to poświęcone jest historii polskiego sportu.

Dnia 05.04.2018r. pojechaliśmy do Muzeum Sportu i Turystyki. Pani przewodnik opowiadała nam o sportach w starożytnej Grecji. Zobaczyliśmy również pochodnie sportowe Igrzysk Olimpijskich. Były bardzo ładne. Sercem muzeum jest ściana sławy, na której są wszystkie medale zdobyte przez Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Najbardziej podobała mi się wystawa ze strojami konnymi. Szkoda tylko, że nie było koni. Po lekcji w muzeum mieliśmy trochę czasu wolnego, w którym mogliśmy robić co chcemy. Do szkoły wróciliśmy na ostatnią lekcję. Wyjście było bardzo interesujące.

Maria Radolińska

W czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki. Było bardzo ciekawie. Pani opowiadała nam o początkach sportu w Grecji. Następnie słuchaliśmy o różnych sportach i sportowcach. Widzieliśmy prawdziwe medale zdobyte przez polskich sportowców. Było bardzo ciekawie.

Magdalena Zalewska

W czwartek wybraliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki. Na początku Pani przewodnik opowiadała nam jak wyglądały zawody sportowe w starożytnej Grecji. Potem poznawaliśmy różne dziedziny sporu, które są na Igrzyskach Olimpijskich. Prawie każda dziedzina sportu się zmieniała i rozwijała w czasie. Mogliśmy zobaczyć medale najlepszych zawodników. Moim zdaniem, to była bardzo fajna wycieczka.

Marta Zaremba

W czwartek o godzinie 09.15 wszystkie klasy IV-VII wyjechały na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki. Na miejsce dotarliśmy po trzydziestu minutach jazdy. Gmach muzeum to nowoczesny budynek ze szklanymi fasadami i szklaną windą, która ,,przebija’’ dach. Ze wszystkich wystaw najbardziej zapamiętałam jedną, moim zdanie najciekawszą. Była to wystawa o jeździe konnej.

Marianna Bocheńska

Dnia 05.204.2018r. pojechaliśmy do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Zbiórka odbyła się o 09.10 przy wyjściu głównym ze szkoły. Po przeliczeniu wszystkich przez nauczycieli wyruszyliśmy w drogę autokarem. Jak dojechaliśmy do muzeum okazało się, że obok jest stadnina konna. Dobraliśmy się w pary i weszliśmy do 4 piętrowego budynku. Nauczyciele zaprowadzili nas na piętro pod ziemią. Tam znajdowała się szatnia i sklep z pamiątkami. Jak pojawili się przewodnicy, to podzieliliśmy się na dwie grupy. Moja klasa była razem z czwartą. Na górę szliśmy wąskim przejściem w kształcie ślimaka. Tematem naszej lekcji była ,,Historia Igrzysk Olimpijskich’’. Spotkanie zaczęło się od prezentacji wszystkich dyscyplin na Igrzyskach Olimpijskich. Widzieliśmy ścianę chwały, na której były umieszczone plakietki w kształcie koła z informacją w jakiej dyscyplinie sportu Polska zdobyła medal i na których Igrzyskach. Naprzeciwko tej ściany były prawdziwe medale podarowane muzeum przez sportowców. Oprócz tego było wiele innych ekspozycji do oglądania. Do szkoły również wróciliśmy autokarem. Wszystkim polecam do odwiedzenia to muzeum, ponieważ można tam się dowiedzieć wielu ciekawych informacji.

Natalia Styńska