Muzeum Techniki

19 kwietnia 2017

Dzieci uczestniczyły w lekcji „Jak powstaje prąd elektryczny” oraz w pokazie „Szklana Panienka”. Lekcja o prądzie, w czasie której dzieci mogły same wykonać proste eksperymenty stanowiła powiązanie zjawisk elektrycznych z magnetyzmem. Szklana Panienka to modelowa prezentacja poszczególnych organów z uwzględnieniem funkcji, jakie pełnią one w ludzkim organizmie.

 

W muzeum było wiele różnych przedmiotów. Były stare komputery i klawiatury. Oprócz tego było dużo starych telefonów, a nawet starych samochodów. Potem pan opowiadał nam o wielu ciekawych zagadnieniach na temat fizyki. Poza tym zaprezentował parę eksperymentów, a na koniec pokazał nam prezentację. Wart wspomnienia jest także model człowieka. Model obracał się, podświetlały się organy, o których była mowa w nagraniu. Jednak najbardziej spodobały mi się modele czołgów, samolotów i pojazdów. Piszę się zdecydowanie na takie wycieczki.

Michał Zalewski

 

W czasie lekcji dowiedzieliśmy się jak wywołać przepływ prądu. Sami mogliśmy dotknąć metalowych płyt, umożliwiając w ten sposób jego przepływ. Prąd wywołany przez mnie był jednak bardzo mały. Najbardziej zaciekawił mnie pokaz ze szklaną panienką. Dzięki niemu mogliśmy obejrzeć jak wyglądają serce, wątroba czy nerki człowieka. Lekcje były bardzo interesujące.

Tosia Szpak

 

Najbardziej podobał mi się pokaz wnętrza ludzkiego ciała, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak działają ważniejsze części naszego organizmu. Interesująca była też prezentacja o pozyskiwaniu energii z naturalnych źródeł. Mowa w niej była o elektrowniach wodnych, wiatrowych i słonecznych. Zastępują one już w dużym stopniu elektrownie węglowe. Elektrownie atomowe to również inna możliwość tworzenia energii. Wycieczka podobała mi się.

Nina Nowajczyk