Muzyczne spotkanie z Panią Izą Zając

22 listopada 2010

Dnia 22 listopada 2010r. po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole Panią Izę Zając, która tym razem przedstawiła historię i brzmienie przedwojennej muzyki filmowej. W repertuarze - zaprezentowanym przed uczniowską publicznością - znalazły się takie niezapomniane, ponadczasowe przeboje jak: "Odrobina szczęścia w miłości", "Ada, to nie wypada" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Dzieci z entuzjazmem przyłączyły się do śpiewania znanej powszechnie kołysanki pt. "Ach śpij kochanie". Całą widownię wesoło rozkołysała piosenka pt. "Ach jak przyjemnie". Na wyraźne życzenie wszystkich uczniów koncert zakończył się ulubioną przez wszystkich piosenką z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. "Herbatka".

Bardzo przyjemnie było posłuchać utworów przedwojennych. Niektóre z nich znałem, a inne usłyszałem po raz pierwszy. Są to bardzo ciekawe, to przyjemne dla ucha piosenki.

Jakub Guziński

Pani Iza Zając śpiewała piękne piosenki i udowodniła, że choć są one bardzo stare to nadal mogą się podobać. Na koncercie usłyszałam utwory, które kiedyś puszczała mi mama. Na spotkaniu z Panią Izą Zając dowiedziałam się która piosenka pochodzi z jakiego filmu - co było bardzo ciekawe. Przedwojenne piosenki są pogodne, choć zdarzają się i smutne. Bardzo mi się podobał ten koncert i nie mogę się doczekać następnego.

Olga Grabowska

Bardzo podobał mi się koncert, ponieważ w repertuarze były piękne utwory i na sali panowała miła atmosfera. Pani Iza Zając ma świetny kontakt z widownią i potrafi ją rozruszać!

Jakub Lutczyn