Nasze wrażenia z wyjazdu na Brązową Szkołę do Białowieży

9-11 października 2019

9 października  uczniowie klas 4-8 wybrali się na wycieczkę do Białowieży.

Ta malownicza miejscowość powitała nas pięknym słońcem  i tysiącem jesiennych kolorów.

Pierwsze kroki skierowaliśmy więc do Rezerwatu Żubrów, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu zwierząt z Puszczy Białowieskiej. Przez chwilę zapomnieliśmy nawet, że najważniejszym tematem w autokarze były sprawy zakwaterowania i plany spędzenia wieczoru.

Okazało się, że mieszkamy w pięknym miejscu na terenie Białowieskiego Parku Narodowego . Widoki z okna przypominały  dzieła sztuki ! Nasi nauczyciele i przewodnik  starali się zwrócić nam uwagę na te wszystkie jesienne niezwykłości.

Następne dni to kolejne podlaskie niespodzianki ! Przejazd drezynami, warsztaty lepienia pierogów, spacer wśród Królewskich Dębów, Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, niezapomniane widoki z wieży muzeum!

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Hajnówkę. Byliśmy w dwupoziomowej cerkwi, a potem w Muzeum Kowalstwa. A tam – spotkanie z niesamowitym młodym człowiekiem , który zajmuje się tym rzemiosłem w wersji art. Wykonuje broń, zbroje i przedmioty z gier oraz rekwizyty teatralne!  Byliśmy pod wrażeniem nie tylko ogromnych umiejętności Pana Kuby, ale  i sposobu, w jaki opowiadał o swojej pasji.

Było wszystko to , co „ tygryski lubią najbardziej ‘’ J   Poznaliśmy nowe miejsca i ludzi z pasją, którzy kochają to, co robią i umieją rozkochać w tym innych, niezależnie od wieku. I jeszcze jedno – również siebie znamy dużo lepiej , a przecież to bardzo ważne, jeśli każdego dnia spędzamy ze sobą tyle czasu! Podlasie jest takie piękne i klimatyczne!

Co podobało się najbardziej?  Oto, co  myślą czwartoklasiści:

„ Było kozacko ‘’ , „Najlepsza wycieczka ‘’,  „ Dlaczego tylko 3 dni? ‘’ , „ Możemy zostać z Panią jeszcze na weekend?”