Oczami Uczniów - "Królestwo Zwierząt" - zajęcia edukacyjne w Cinema Park Bemowo.

21 stycznia 2008

21 stycznia byliśmy w Cinema Park Bemowo na zajęciach edukacyjnych "Królestwo Zwierząt". Najpierw odwiedziliśmy Salę Inspiracji. Obejrzeliśmy tam film o ochronie orangutanów. Dowiedzieliśmy się, że ludzie masowo wycinają lasy deszczowe - naturalne środowisko orangutanów. Przez to ginie bardzo dużo zwierząt. Giną nawet nieodkryte jeszcze gatunki!

W tej samej sali wyobrażaliśmy sobie obrazy do przedstawianej historii. Była mowa o ludziach, którzy rozbili się w dżungli. Dwoje z nich zostało zranionych. Przedzierali się przez dżunglę szukając wyjścia. Spali na drzewach, przechodzili przez rzekę pełną piranii i uciekali przed pożarem. Na koniec usłyszeliśmy z głośników: "My zostaliśmy uratowani, ale kto uratuje lasy deszczowe?".

Byliśmy też w Sali Interakcji, gdzie rozwiązywaliśmy test o zwierzętach. Wybieraliśmy odpowiedzi przy pomocy specjalnych pilotów. Później poszliśmy do Sali Ruchu. Obejrzeliśmy tam film o zwierzętach żyjących w oceanie. Płynęliśmy w łodzi podwodnej, z której oglądaliśmy głębiny oceanu, widzieliśmy rafy koralowe i rekiny. Do tego efekty specjalne: woda, ruszające się fotele, wiatr.

Odwiedziliśmy również Salę Muzyki. Na ekranie pojawiały się różne zwierzęta, a pan naśladował ich odgłosy. Takie udawanie zwierząt było bardzo śmieszne.

Na koniec w Sali 3D polecieliśmy z ptakami na południe. Dowiedzieliśmy się, jakie przeszkody czekają na ptaki w czasie takiej podróży. Najbardziej szkodliwe są dymy z kominów fabryk. Dużym zagrożeniem są również myśliwi. Najbardziej podobała mi się Sala 3D i Sala Ruchu.

Agata Strupiechowska