Oczami uczniów - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.

3 kwietnia 2008

Dnia 3 kwietnia 2008r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Pana Marka Lipińskiego, który jest redaktorem Polskiego Radia. Ten niezwykle doświadczony dziennikarz opowiadał o historii radia od jego powstania poprzez pierwsze odbiorniki, aż po najnowsze osiągnięcia.

Od naszego gościa dowiedzieliśmy się również o tym, jak wygląda praca dziennikarza radiowego. Pan Lipiński dzieląc się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem wyjaśnił też jakich urządzeń rejestrujących dźwięk używali pracownicy radia. Pierwotnie wykorzystywano do tego celu winylowe płyty, które z czasem zostały wyparte przez coraz nowocześniejsze dyktafony i odtwarzacze. Dowiedzieliśmy się też, że w Polsce znajdował się kiedyś jeden z największych masztów radiowych, który niestety uległ zawaleniu podczas niewłaściwie przeprowadzonej renowacji.

Podsumowując uważam, że było to bardzo owocne i ciekawe spotkanie i cieszę się, że w naszej szkole możemy spotkać i porozmawiać z tak niezwykłymi ludźmi.

Jeremi