Oczami uczniów - wycieczka do kina IMAX na film ,,Życie oceanów" w wersji 3D.

6 września 2007

6. września byliśmy na trójwymiarowym filmie ,,Życie oceanów" w kinie IMAX. Film był bardzo ciekawy, opowiadał o rybach morskich, rafie koralowej i o wszystkich innych zwierzątkach żyjących w oceanie. Kiedy na ekranie pokazana była spora kałamarnica, wydawało mi się, że właśnie chce mnie zjeść, więc trochę się przestraszyłam. Były też śmieszne sceny, np. rozśmieszyła mnie murena, która wyglądała jak staruszek. Najstraszniejszy chyba był widok ośmiornicy zjadającej kraba. Najbardziej podobał mi się wieloryb, który zbliżył się do nas i oglądał nas najpierw jednym okiem a potem drugim. Bardzo się zdziwiłam, gdy zobaczyłam, jak ogromne mogą być meduzy. Film bardzo mi się podobał, lecz miał jeden minus - był trochę za krótki.

Agata Strupiechowska

Dnia 6. września nasza klasa - wraz z klasami ,,0" , I i II - pojechała do kina IMAX na film ,,Życie oceanów". Przy wejściu na salę dostaliśmy okulary 3D. Gdy zaczął się film wszyscy byli podekscytowani. Kiedy patrzyło się na ekran w okularach 3D, wydawało się, że niektóre ryby wpływają na nas. Podziwialiśmy różnorodność roślin i zwierząt żyjących w oceanach. Czuliśmy się tak, jakbyśmy temu wszystkiemu przyglądali się podróżując łodzią podwodną. Większości osób film bardzo się podobał. Po skończeniu projekcji wszyscy dzielili się wrażeniami. Mam nadzieję, że będziemy organizować więcej takich wycieczek.

Patryk Jarosz

6. września byłam z klasą na filmie 3D ,,Życie oceanów". Najbardziej podobało mi się kiedy rekin współpracował z małymi rybkami. Rekin pomagał rybkom schować się przed drapieżnikami, a rybki w podziękowaniu zjadały pasożyty z jego ciała. Przestraszyły mnie trochę ataki kalmarów. Widziałam największy gatunek ośmiornicy, która zmieniała barwę swojego ciała, dopasowując się do otoczenia. Zapamiętałam, że koralowce służą jako kryjówka przed drapieżnikami. Film bardzo mi się podobał, bo zobaczyłam inny - podwodny świat.

Julia Mścichowska

6. września poszliśmy do kina IMAX do sali 3D. Rozpoczął się film. Na początku ekran zalała wielka fala. Potem pokazywały się żyjące w oceanie zwierzęta. Zapamiętałem kałamarnice, młodego wieloryba, mantę, ławicę meduz, jeżowca i żółwie. Zdziwiło mnie, że kałamarnice zjadają się nawzajem. Najbardziej interesujące były żyjątka w kształcie kulki z kolcami. Podobał mi się ich sposób poruszania się. Czasem na filmie nagle wyskakiwały meduzy. Film oglądałem z przyjemnością. Było dużo pięknych i ciekawych scen.

Staś Mroz

Dnia 6. września 2007 roku byliśmy w kinie IMAX na filmie 3D ,,Życie oceanów". Mieliśmy tam specjalne okulary. Było super! Próbowałam złapać prawie wszystkie ryby, oprócz tych największych. Szkoda, że ten film był taki krótki. Od razu po filmie wróciliśmy do szkoły z nowymi wiadomościami.

Krysia Górnicka

6. września byliśmy w kinie IMAX na filmie 3D ,,Życie oceanów". Film był fantastyczny, trójwymiarowy. Widzieliśmy różne ryby, nawet całe ławice. Były też nieznane mi dotąd żyjątka morskie, ale najfajniejsze były ryby drapieżne - wielkie, z ostrymi zębami. Fajnie wyglądają na trójwymiarowym filmie. Film bardzo mi się podobał.

Krzyś Zatryb

W dniu 6. września 2007 roku byliśmy w kinie IMAX na filmie ,,Życie oceanów". Film był trójwymiarowy. Na naszych oczach błyszczały setki ryb. Były rekiny, płaszczki i inne zwierzęta żyjące w oceanie. Dowiedziałam się rzeczy, o których wcześniej nie słyszałam. Wycieczka była interesująca i fajna.

Maja Stańczuk