Pies na zakręcie

12 listopada 2019

Jak co roku w listopadzie w szkole prowadzona jest zbiórka karmy, zabawek i legowisk dla bezdomnych zwierząt. W tym roku postanowiliśmy nawiązać współpracę z fundacją „Pies na zakręcie”. Nie prowadzi ona typowego schroniska dla zwierząt lecz w tymczasowych domach swoich wolontariuszy przygotowuje bezdomne zwierzęta do adopcji. Właśnie 12.11. wolontariuszki z tej organizacji wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedziły naszą szkołę, by opowiedzieć o swojej działalności.

12.11. odwiedziła nas pani z fundacji „Pies na zakręcie”. Opowiedziała o trzech psach (w tym o Gutku) i dwóch kotach:  Bolku i Felku. Felka pani przyniosła. Bardzo mi się podobał ten kotek. Był czarny z niebieskimi oczami i bardzo go polubiłam. Dowiedziałam się, że oddając koce , karmę i smycze też zostaniemy wolontariuszami tej fundacji.

Alicja Chrapkowska

12.11 przyszła do nas pani z fundacji „Pies na zakręcie” i przedstawiła nam historie zwierząt będących pod opieką tego wolontariatu: Gucia, Bolka i Felusia. Wszystkie historie były wzruszające, a kotek, którego pani przyniosła dał  mi się pogłaskać. Na pewno przyniosę jakiś podarek.

Zofia Pietrusiewicz

Panie ze schroniska „Pies na zakręcie” opowiadały nam o historiach psów i kotów i zachęcały do wspierania i adoptowania zwierząt ze schroniska. Uważam, że spotkanie było miłe
i pouczające.

Staś Olechowski

Wolontariusze z fundacji „Pies na zakręcie” prosili całą szkołę o karmę, podkłady , koce
i inne ważne rzeczy dla podopiecznych tej fundacji. Na pewno przyniosę karmę dla zwierząt  i podkłady. Uważam fundację za bardzo pożyteczną i ważną.

Aleksander de Virion