Pies na zakręcie

12 listopada 2019

Jak co roku w listopadzie w szkole prowadzona jest zbiórka karmy, zabawek i legowisk dla bezdomnych zwierząt. W tym roku postanowiliśmy nawiązać współpracę z fundacją „Pies na zakręcie”. Nie prowadzi ona typowego schroniska dla zwierząt lecz w tymczasowych domach swoich wolontariuszy przygotowuje bezdomne zwierzęta do adopcji. I właśnie 12.11. wolontariuszki z tej organizacji wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedziły naszą szkołę, by opowiedzieć o swojej działalności.

Wczoraj naszą szkołę odwiedziła pani z fundacji „Pies na zakręcie”. Opowiadała i zachęcała do wzięcia udziału w wolontariacie na rzecz zwierząt. Są to zwierzątka trzymane w domach tymczasowych to jest przeważnie w mieszkaniach wolontariuszek. Ale właściwie czego więcej im potrzeba? Wysokowartościowej karmy, zabawek, kuwet i temu podobnych rzeczy. Nasza klasa bierze udział w zbiórce. Zachęcamy innych do udziału w akcji!

Maksymilian Grabka

12 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z organizacji „Pies na zakręcie”. Pani opowiedziała nam o kilku zwierzętach, mówiła jak można pomóc spotkanemu, potrzebującemu ratunku zwierzęciu. Moim zdaniem spotkanie nauczyło każdego z nas, jak pomagać i jak dbać o zwierzaki.

Jakub Cybulski

Nasza szkoła zawsze, co roku organizuje zbiórkę charytatywną dla zwierząt mieszkających w schroniskach. W tym roku wybraliśmy wolontariat – fundację „Pies na zakręcie”. Wolontariat ten organizuje domy tymczasowe dla zwierząt, dopóki nie znajdą one nowych właścicieli. I to mnie wzruszyło. Bardzo się cieszę, że szkoła wybrała ten wolontariat, bo, moim zdaniem, prowadzi on bardzo ciekawe i potrzebne działanie.

Kacper Błażejewicz