Planeta robotów

1 lutego 2017

Informatyka, zdalne sterowanie, żyroskopy, ultradźwięki i klocki Lego znalazły wspólny mianownik w postaci robotyki. Warsztaty, na których zaprezentowano uczniom naszej szkoły budowę i zakres działania robotów, cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a uczestnicy czekają na kolejne, już zapowiedziane, zajęcia.

Na zajęciach panowie pokazywali nam roboty zbudowane z klocków lego  poruszające się zdalnie dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Nie tylko zobaczyliśmy, z czego składa się każdy z robotów, ale mogliśmy również nimi sterować. Moim zdaniem to spotkanie było bardzo interesujące i zachęciło mnie do uczestniczenia w zajęciach programowania.

Kuba Cybulski

Każde dziecko mogło pokierować albo powalczyć robotami. Szkoda, że można było tylko raz.

Witold Lichacz

Mogliśmy nie tylko posłuchać o robotach, ale również pobawić się nimi. Chciałbym mieć takiego jeżdżącego na dwóch kołach. Na końcu panowie zachęcali nas do udziału w technicznej „Zimie w mieście”, ale ja niestety nie mogę się zapisać, bo w czasie ferii lecę na Kubę.

Leonard Reszka