Pokaz Rycerski

4 listopada 2009

4 listopada w naszej szkole odbył  się "Turniej Rycerski". Mieliśmy okazję przenieść się w odległe czasy, przyjrzeć z bliska zwyczajom rycerskim, poznać wiele interesujących szczegółów z ich życia. Ta lekcja historii okazała się dla wielu z nas wielką i niepowtarzalną przygodą.

A oto opinie uczniów klasy I:
Ten pokaz wywarł na mnie duże wrażenie.  Poznałem różne rodzaje broni średniowiecznej. Były to miecze, szable i kije. Nasi goście zaprezentowali nam walkę  rycerzy. Bardzo podobało mi się kiedy panowie wezwali ochotników ze starszych klas, którzy zgodzili się włożyć na siebie zbroję. Dowiedziałem się jak wyglądały stroje krzyżackie, giermków i żon rycerzy. Chciałbym żyć w tamtych czasach i być rycerzem.

Kamil Jakubiak

To spotkanie było bardzo interesujące i dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy na temat życia rycerzy. Wiem, że są miecze jednoręczne i półtoraręczne. Organizatorzy  pokazywali nam również broń, która jest bronią łańcuchową. Opowiadali nam o tym jak paź stawał się rycerzem w dawnych czasach. Najbardziej podobał mi się pokaz walki.

Ola Mazurczyk

4 listopada w naszej szkole było dwóch panów, którzy brali udział w turniejach rycerskich.  Panowie przynieśli ze sobą różne narzędzia do walki - miecze, tarcze i topory. Dowiedziałem się sporo na temat życia rycerzy. Jednak  najbardziej podobał mi się pokaz walki, był niesamowity!

Gabryś Cegieła