Południowopraskie Prezentacje

4 października 2014

Na terenie Centrum Promocji Kultury odbył się piknik organizacji pozarządowych Południowopraskie Prezentacje. W tym dniu organizacje pozarządowe zaprezentowały swoją działalność. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Praga- Południe Pan Tomasz Kucharski. W projekcie tym udział wzięły liczne zespoły artystyczne jak i sportowe. Nasi uczniowie zaprezentowali program muzyczny pt. ”Piosenka jest dobra na wszystko”.Inspiracją był Kabaret Starszych Panów. Nasze dzieci pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Ścibisz wypadły znakomicie. Liczne stoiska z atrakcjami, konkursy i przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły nam tego dnia.

W sobotę 4 października razem z moimi kolegami i koleżankami wzięliśmy udział w Południowopraskich Prezentacjach. Śpiewaliśmy piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Moja koleżanka Zosia zaśpiewała solo piosenkę pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”. Występ był bardzo udany. Po występie udałam się razem z moimi koleżankami do różnych stanowisk, które były rozmieszczone na terenie Centrum Promocji Kultury. Muszę przyznać, że było to bardzo miłe i udane popołudnie.

Ania Malicka

Podczas festynu zaprezentowaliśmy piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Pomimo lekkiej tremy daliśmy z siebie wszystko. Po zakończeniu występu zostaliśmy nagrodzeni ogromnymi brawami. Widać było, że nasz repertuar podobał się widzom. Można powiedzieć, że odnieśliśmy sukces.

Michalina Rychlik

Piosenka jest dobra na wszystko”- to tytuł naszego programu artystycznego, który mieliśmy okazję przedstawić na sobotnim pikniku. Impreza odbyła się w Centrum Promocji Kultury, do którego uczęszczam od trzech lat, co tydzień na zajęcia z malarstwa i ceramiki. Największą atrakcją dla mnie było spotkanie z paniami, które nosiły na ręku sokoła i sowę. Pierwszy raz w moim życiu z tak bliska mogłam podziwiać te piękne ptaki. Moim zdaniem sobotni piknik był bardzo udany, ponieważ mogłam podziwiać fantastyczne występy oraz spotkać się z moimi koleżankami poza szkołą.

Antosia Szpak