Praskie Prezentacje 2016

10 września 2016

W upalną sobotę, zwiastującą raczej początek wakacji a nie początek roku szkolnego, organizacje kulturalne,  placówki oświaty, kluby sportowe i organizacje pozarządowe Pragi Południe spotkały się na festynie „Nad Balatonem”. PSP 114 miała tam również swoje stoisko. Jednak największym sukcesem był występ uczniów naszej szkoły na festynowej estradzie. Dzieciaki brawurowo wykonały Piosenki Pana Wojtka Młynarskiego, co spotkało się z żywiołową reakcją widowni.

W sobotę 10 września występowaliśmy na festynie nad jeziorkiem Balaton. Śpiewaliśmy tylko niektóre piosenki z naszego przedstawienia w teatrze „Rampa”, między innymi „Wójt”, „Róbmy swoje”. Było nas mniej niż na zakończeniu roku szkolnego w Rampie, bo nie było już licznej klasy szóstej, a niektórzy z pozostałych po prostu nie mogli przyjść. Mimo to uważam, że poszło nam doskonale. Występowały też dzieci z innych szkół, ale ja uważam, że byliśmy najlepsi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też wystąpimy ze świetnymi piosenkami.

Michasia Rychlik

Zaśpiewaliśmy tylko niektóre piosenki, bo każdy występujący zespół miał limit czasowy. Pomimo to nasz występ był bardzo ciekawy i udany. Uważam, że zaśpiewałam bardzo dobrze.

Monika  Korytkowska

Występ był dla mnie dużym przeżyciem. W jednej z piosenek zaśpiewałem solówkę. Na scenie było mniej miejsca niż podczas występu w teatrze Rampa. Stanowisko naszej szkoły na festynie było bardzo kolorowe i przykuwało uwagę wielu przechodniów.

Albert Dybowski