Premiery Teatralne PSP 114!

31 marca 2016

Tym razem w ten wyjątkowy wieczór teatralny spotkaliśmy się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali dwie inscenizacje. Uczniów z klasy I mogliśmy zobaczyć w niezwykle ciekawej interpretacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. „Pan Tygrysek” w reżyserii Ani Mateckiej. Natomiast klasa II i III podjęła się wyjątkowo trudnego zadania, przygotowała słynną adaptację bajki pt. „Wielki Czarodziej Oz” na podstawie książki L. Franka Bauma. Jest to opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie Oz, w której ważną rolę odgrywa przyjaźń, empatia i zaufanie. Widzowie mieli okazję zobaczyć ciekawy, zabawny, poruszający serca spektakl w wykonaniu naszych uczniów i zachwycić się cudownymi piosenkami przy aranżacji muzycznej Małgorzaty Ścibisz. Był to wyjątkowy wieczór pełen pozytywnych emocji i wzruszających momentów.

Razem z klasą III pokazaliśmy spektakl pt.” Wielki Czarodziej Oz”. Przedstawienie wymagało od nas dużo wysiłku, ale poradziliśmy sobie. Wszystko się udało. Taki występ to zawsze dużo nerwów. Ja też trochę się stresowałem. Występ w prawdziwym teatrze to wspaniałe przeżycie. Mam nadzieję na jeszcze wiele takich występów.

Tomek Przychodzki

Przygotowania do występu trwały kilka miesięcy. Mieliśmy dużo prób zanim nasz spektakl pojawił się na deskach prawdziwego teatru. Ja miałem rolę stracha na wróble. Myślę, że przedstawienie całkiem dobrze wyszło. Moim rodzicom bardzo się podobało.

Alek Rylski