Prezentacja Tadka Witkowskiego w ramach cyklu „W świecie...”

20 maja 2013

Zbieranie znaczków pocztowych było kiedyś pasją prawie każdego młodego człowieka. Dziś w dobie komputerowej, odeszło nieco w cień. W naszej szkole są jednak uczniowie, którzy poświęcają temu hobby wiele czasu. Tadek ciekawą opowieścią o swoich znaczkach zaraził zapałem do filatelistyki niejednego ucznia. Być może zbieranie znaczków znowu stanie się modne.

Na spotkaniu z Tadkiem z V klasy najbardziej podobały mi się znaczki jego dziadka. Podobało mi się także to, w jaki sposób powstała jego pasja. Któregoś dnia poproszony został o przyniesienie listu. Na kopercie zauważył znaczek pocztowy, który mu się spodobał. Od tego momentu postanowił, że zostanie filatelistą. W trakcie prezentacji poznaliśmy historię pierwszego znaczka. Wyprodukowano go w Wielkiej Brytanii z wizerunkiem Królowej Elżbiety II.

Przemysław Rek

Tym razem w roli gospodarza spotkania wystąpił Tadeusz Witkowski, który przybliżył nam swoje hobby. Jest to mianowicie filatelistyka, czyli zbieranie znaczków pocztowych. Prezentacja trwała 40 minut i według mnie była ciekawa i bardzo wciągająca.

Jakub Lutczyn

Dowiedzieliśmy się, że zbieranie znaczków to filatelistyka. Najlepiej przechowuje się je w klaserze, a do klasera przenosi się pęsetą. Tadek opowiedział wiele ciekawostek. Najdroższy znaczek kosztuje ponad dwa miliony złotych. Spotkanie uważam za interesujące.

Mikołaj Iller