Przedstawienie "Sceny z Wesela" w ramach teatralnego festiwalu "Melpomena w szkolnej ławce".

22 listopada 2011

W dniu 22.11.2011 w trakcie festiwalu "Melpomena w szkolnej ławce" uczniowie z niemal wszystkich klas naszej szkoły przedstawili "Sceny z Wesela" na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Z klasy VI wystąpiły cztery osoby. Na uwagę zasługiwały profesjonalne przygotowanie spektaklu przez pana Tomasza Łysiaka i brawurowa gra naszych młodych aktorów. Efektem jest III nagroda i tytuł "Brązowego Ikara".

Gdy znaleźliśmy się w teatrze, dużo osób się denerwowało. Ja na szczęście nie miałam takiego problemu, ponieważ mówiłam jedną linijkę tekstu i jestem już przyzwyczajona do występowania na scenie. Wszystko przebiegło zgodnie z planem - pan Tomek był z nas bardzo zadowolony. W czwartek dowiedzieliśmy się, kto wygrał. Niestety, nie zajęliśmy pierwszego miejsca, ale... zajęliśmy trzecie! Dostaliśmy dyplom i profesjonalny reflektor. Jestem bardzo zadowolona i dumna z naszej grupy.

Marysia Sarnacka

...Gdy nadeszła nasza kolej, byliśmy bardzo zestresowani, ale udało nam się. Dwa dni później pojechaliśmy na ogłoszenie wyników. Zajęliśmy trzecie miejsce. Bardzo się ucieszyliśmy, chociaż niektórzy żałowali, że nie pierwsze. Ja jestem bardzo zadowolony z występu. Po spektaklu pan Tomek pogratulował nam i powiedział, że chociaż były małe wpadki to nic skoro mamy trzecie miejsce. Będziemy ćwiczyć dalej!

Adam Grzybowski