Przedstawienie szkolne w teatrze Rampa

14 kwietnia 2011

W czwartkowy wieczór uczniowie naszej szkoły przedstawili fragmenty dramatów "Warszawianka" i "Wesele" Wyspiańskiego. Spektakl był tak zrealizowany, że losy głównych postaci, związanych z walką o niepodległość naszego kraju poprzez rekwizyty i kostiumy splatały się z losami współczesnych bohaterów Powstania Warszawskiego i innych zrywów niepodległościowych. Repertuar lżejszy, między innymi "Calineczka", "Pinokio", przedstawiony został przez uczniów klas młodszych. Dzieci bardzo przeżywały występ w tak poważnych dramatach. Publiczność nagrodziła wysiłek młodych aktorów a także reżyserów i pomysłodawców spektakli: panią Annę Matecką i pana Tomasza Łysiaka gromkimi brawami.

Wieczór rozpoczął spektakl "Warszawianka" w wykonaniu klasy piątej i szóstej. Potem obejrzeliśmy sztukę "Wesele" w wykonaniu klasy czwartej i młodszych. Po przerwie zaczęły się występy klas młodszych. Mieliśmy przyjemność zobaczyć "Calineczkę" i kilka innych przedstawień. Na końcu klasa czwarta odegrała sztukę p.t. "Pinokio". W śpiewaniu piosenek do owego spektaklu brały udział także dzieci z innych klas. Myślę, że wieczór był bardzo udany i mam nadzieję, że taki sam sukces odniesiemy na zakończenie roku.

Ewelina Rybus

Tym razem tematem głównym dla moich przyjaciół i dla mnie była bitwa pod Olszynką Grochowską. Sylwia, Zosia, Adam i ja graliśmy "Warszawiankę" Stanisława Wyspiańskiego. Cała klasa uczestniczyła w śpiewie. Klasy młodsze przedstawiały "Calineczkę" i "Pinokia". Przyznam, że granie w poważnym spektaklu to była dla mnie nowość.

Marysia Sarnacka

Grałam Annę w spektaklu "Warszawianka". Opowiada on między innymi o bitwie pod Olszynką Grochowską. Potem było "Wesele", "Pinokio", "Calineczka" oraz wiele innych krótkich przedstawień. Było dużo śpiewów i tańców. Bardzo mi się podobało.

Zosia Precht

Myślę, że impreza była bardzo udana, a ja zdołałem pokonać tremę przed śpiewaniem.

Marak Piętka