Przyjaciele zwierząt

2 października 2017

W trakcie zajęć „Przyjaciele zwierząt”, przeprowadzonych 2 października przez funkcjonariuszkę stołecznej Straży Miejskiej dzieci z klasy III usłyszały o zagrożeniach płynących z przemytu zwierząt oraz kłusownictwa. Celem lekcji było wyczulenie uczniów na problematykę kupowania zwierząt dzikich, egzotycznych, uświadomienie im, w jakich warunkach zwierzęta te są przetrzymywane i przetransportowywane i jak wiele z nich nie przeżywa podróży do kraju docelowego. Dzieci zastanowiły się, kto jest winien tej sytuacji i dzieliły się przemyśleniami odnośnie tego, co mogą zrobić jako świadomi miłośnicy zwierząt, by nie stać się częścią tego nielegalnego procederu.

Pani ze Straży Miejskiej opowiadała o żółwiu Marcinie, który był złapany przez kłusownika. Potem jechał w wielkim pudle z innymi żółwikami. Później pani nam pokazała zdjęcia biednych, przemycanych zwierząt.

Julia Bartosiewicz

2 października odwiedziła nas pani Agata ze Straży Miejskiej. Opowiedziała nam, że aby nie krzywdzić zwierząt, nie powinniśmy kupować zwierząt z dziczy. Bardzo mi się podobało gdy pani pokazała nam historię żółwia Marcina.

Ola Klank

Dzisiaj mieliśmy spotkanie z panią ze Straży Miejskie. Opowiedziała nam jak straszny jest przemyt zwierząt, na przykładzie historii żółwia. Zszokowało mnie to. Na lekcji nauczyłem się bardzo dużo.

Aleksander de Virion