"W przyszłości chcę być..." - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.

3 kwietnia 2008

W czwartek 3.04.2008 w ramach spotkań "W przyszłości chcę być..." gościem naszej szkoły był pan Marek Lipiński - były szef Informacyjnej Agencji Radiowej. Całe życie zawodowe spędził w Polskim Radiu. Zaczynał od reportaży, potem kierował różnymi zespołami, m.in. był szefem dzienników, Dyrektorem Programu I i wreszcie został wybrany przez KRRiT w skład pierwszego Zarządu Spółki "Polskie Radio". Uczniowie byli zachwyceni tym spotkaniem.

Oczami uczniów - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.
Pan Marek Lipiński opowiadał nam o swojej karierze dziennikarza i na czym polega ta praca. Pokazywał nam także swój pierwszy mikrofon i mówił o rodzajach fal radiowych. Dowiedziałam się dlaczego pan Marek Lipiński wybrał zawód dziennikarza. Chciał, żeby ludzie byli dobrze poinformowani o wszystkim tym, co dzieje się na świecie.

Uważam, że było to ciekawe i pouczające spotkanie.

Ewelina Rybus

Nasz gość od wielu lat pracuje w Polskim Radiu. Dowiedziałem się, że lubi podróżować po całym świecie. Myślę, że pan Marek Lipiński bardzo lubi pracę w radiu, to chyba jego wielkie hobby. Pan redaktor nie przepada za sportem, ale kibicuje polskiej reprezentacji w ważnych meczach. W tracie spotkania zadawaliśmy panu wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.

To było ciekawe spotkanie.

Bruno Parzych

Podczas spotkania pan Marek Lipiński zdradził nam pewne szczegóły ze swojego życia. Gdy był młody robił różne reportaże. Opowiadał nam o czasach, gdy słuchał muzyki z płyt winylowych .Usłyszeliśmy historię starych płyt, kaset magnetofonowych, płyt CD oraz odbiorników radiowych. Potem mogliśmy naszemu gościowi zadać pytania. Ja zapytałem jakie ma pan wspomnienia z dzieciństwa oraz czy interesuje się sportem. Zainteresowanie naszego gościa ogranicza się do meczów finałowych, w których gra reprezentacja Polski.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że tak krótko.

Jaś Bombuy

Nasz gość mówił dużo ciekawych rzeczy o swojej pracy. Powiedział jak zdobył pracę w radiu. Pokazywał nam różne przedmioty, które przekazują dźwięk.

To spotkanie bardzo mi się podobało.

Adam Grzybowski

W szkole gościliśmy redaktora pana Marka Lipińskiego. Opowiadał nam o różnych urządzeniach , historii radia. Potem zadawaliśmy pytania. Niektóre były zabawne.

Wiele się dowiedzieliśmy z tego spotkania . Mnie najbardziej interesowały "gadżety", o których nam pan opowiadał.

Marek Piętka

Pan Marek Lipiński był naszym gościem. Pokazywał nam różne sprzęty od mikrofonu do nowoczesnego sprzętu dziennikarskiego. Opowiadał nam o rodzajach fal radiowych. Mówił, że praca w radiu jest ciężka bo wymaga ogromnej sprawności. Informacje muszą być rzetelne i jasne.

Bardzo podobało mi się to spotkanie.

Marysia Sarnacka