Rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

25 lutego 2016

W godzinach wieczornych uczniowie klasy 5 przeszli z zapalonymi pochodniami Aleją Chwały Bohaterów Bitwy pod Olszynką Grochowską. Przed pamiątkowymi tablicami dzieci zatrzymały się czytając fragmenty życiorysów najbardziej zasłużonych dowódców. Na koniec, pod pomnikiem bitwy, po zapaleniu zniczy, minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. A kto zgłodniał… mógł posilić się pizzą.

Najbardziej podobało mi się zapalanie pochodni. Byłem ciekawy, jak to będzie wyglądało, Czy w ogóle uda nam się je zapalić. Przejście Aleją było niesamowite. Zrobiło to na mnie duże wrażenie.

Staś Mazur

Nazwy wielu ulic Grochowa upamiętniają generałów Powstania Listopadowego. Teraz wiem, kim byli i jaką odegrali rolę w historii naszego kraju.

Kinga Milaniuk

Bardzo chciałem trzymać pochodnię. Niestety nie miałam rękawiczki i trochę zmarzła mi ręka. Wycieczka była udana. Dowiedziałam się dużo o bitwie pod Grochowem.

Gabriela Pańczyniak