Rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września 2015

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście: Marta Dębska i Artur Muszyński - liderzy zespołu flamenco „Los Payos”. Dzięki nim mogliśmy uczestniczyć w niezwykłym pokazie obejmującym muzykę oraz taniec. Historia flamenco opowiedziana tańcem przemówiła do nas oraz zachwyciła swoim temperamentem. Warto wspomnieć, że w 2010 roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Zespół, który gościliśmy zaprezentował nam muzykę opartą o najlepsze wzorce sztuki flamenco.

Rozpoczęcie roku rozpoczęło się ciekawym wydarzeniem - pokazem flamenco. Wróciłam właśnie z Sewilli, gdzie spotkałam się z takim tańcem. Poznałam jego korzenie oraz historię. W przyszłości chciałabym nauczyć się tak ładnie tańczyć jak pani z zespołu Los Payos.

Laura Reszka

Dzięki wspaniałemu występowi zespołu „Los Payos” poznałam taniec oraz muzykę flamenco. Dla mnie to była niezwykła przygoda.

Nela Tołwińska

Moim zdaniem zespół „Los Payos” wspaniałe przedstawił historię tańca flamenco. Dowiedziałam się bardzo ważnej rzeczy, że podczas tego tańca można wyrazić różne emocje. Tańcem można tez opowiedzieć przeróżne historie. Bardzo spodobał mi się strój tancerki. Przyznam, że chciałabym się nauczyć się tańca flamenco.

Marysia Lityńska