Rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września 2015

Początkowi roku szkolnego zawsze towarzyszy dreszczyk emocji. Uczniowie interesują się zmianami w szkole, czynią postanowienia, żałują kończących się wakacji, które wracają w rozmowach z przyjaciółmi, i z nadzieją, zaciekawieniem oraz niepokojem czekają na nowe dni nauki. W tym roku dodatkowych emocji dostarczył koncert flamenco, który zainaugurował rok szkolny 2015/2016.

Spotkanie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego bardzo mi się podobało. Pomysł z tematem przewodnim flamenco był bardzo interesujący. Występ artystów okazał się wspaniały. Tancerka tańczyła przepięknie, a muzyka oddawała uczucia radości, smutku i złości.

To było udane rozpoczęcie roku szkolnego.

Kinga Milaniuk

Najbardziej podobał mi się taniec, w którym razem z tancerką tańczyła pani Patrycja.

Marika Strupiechowska

Tancerka flamenco miała złote kolczyki i tradycyjną hiszpańską czerwoną suknię, a gitarzysta ubrany był w białą koszulę i specyficzne krótkie spodnie. Muzyk zagrał ostro na gitarze i rozpoczął się występ – pan grał ostro na gitarze, a pani zaczęła tańczyć wystukując rytm butami i kastanietami. Najbardziej podobały mi się fragmenty występu z akcesoriami: z wachlarzem, kastanietami i mantonem. A na koniec był utwór w parze i okazało się, że tancerka wybrała panią Patrycję. Byłam zaskoczona, bo myślałam, że pani Patrycja nie umie tańczyć flamenco, a okazało się, że robi to doskonale. Po występie poznałam naszego nowego kolegę Janka, z którym rozmawialiśmy o wakacjach. Polubiłam go i myślę, że będzie dobrym kolegą. Początek roku zapowiada ciekawe dni w szkole.

Maja Herman

Występ na rozpoczęcie roku szkolnego bardzo mi się podobał, ponieważ lubię muzykę flamenco. Kiedy rozeszliśmy się do klas, spotkaliśmy się z panem Jurkiem i całą naszą klasą. Uważam, że rozpoczęcie roku szkolnego było bardzo udane.

Helenka Wilimska