Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012

Dzisiaj powitaliśmy dzieci po wakacyjnej przerwie. Wypoczęci, zaaferowani wspomnieniami, radośnie wchodziły do nowej klasy, by powitać kolegów i wysłuchać informacji o planowanych zajęciach szkolnych. Wszyscy pamiętaliśmy jeszcze szum fal, śpiew ptaków, gwiżdżący w drzewach wiatr. W te wakacyjne dźwięki wplotła się melodia ożywiająca wspomnienia i zapowiadająca nowe przeżycia. Jak zwykle nowy rok szkolny został zainaugurowany koncertem tym razem wykonanym przez krakowski zespół Tempero.

Pierwszy dzień szkoły minął bardzo przyjemnie. Przyjechał do nas zespół składający się z czterech panów. Grali oni piękną muzykę na różnych instrumentach: na bębnach, na basie, na akordeonie i na skrzypcach. Muzyka te przypominała mi różne miejsca takie jak las oraz Egipt. Najbardziej podobał mi się muzyk, który grał na skrzypcach, ponieważ jego muzyka brzmiała przepięknie.

Karol Kijanowski

Muzyka przypominała mi trochę muzykę z filmu o dżungli. Była wesoła, skoczna, a czasem trochę smutnawa. Utwory były długie, trwały około pięciu minut... Koncert podobał mi się.

Anna Zatryb

Zespół "Tempero" to czterech artystów grających trochę jazzu w rytmach muzyki folkowej. Połączenie wszystkich instrumentów w jeden rytm dawało pełną swobody muzykę. Byłem pod wrażeniem niezwykłej współpracy muzyków. Po koncercie poszliśmy do klasy na krótkie spotkanie informacyjne z naszym nowym wychowawcą. Mam nadzieję, że kolejny rok upłynie nam miło.

Kacper Chmielewski