Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016

1 września 2016

W tym roku rozpoczęcie nauki uświetnili wykonawcy muzyki poważnej: zasłużona dla propagowania muzyki klasycznej pani Violetta Łabanow pianistka i klawesynistka oraz pan Grzegorz Żołyniak bas Warszawskiej Opery Kameralnej. Usłyszeliśmy więc arie operowe, a dźwięki muzyki Mozarta i Rossiniego wprawiły słuchaczy w dobry, pogodny nastrój. Po koncercie dzieci zeszły do klas, by rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym.

W naszej szkole rozpoczęcie roku jest niezwykłym wydarzeniem. Dzisiaj odbył się koncert muzyki poważnej, podczas którego wysłuchaliśmy znanych arii operowych. Koncert bardzo mi się podobał. Oprócz tego Pani Dyrektor mówiła, kto jest wychowawcą danej klasy i podała różne informacje dla rodziców. Moim zdaniem to miłe, ze dyrekcja dba o to, by na rozpoczęciu roku było tak miło.

Zofia Radzikowska

Pani Dyrektor przywitała dzieci i rodziców i przedstawiła wykonawców. Potem zaczęła się część artystyczna, w której wystąpili znany śpiewak operowy oraz pani pianistka. Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas. Był to dla mnie wyjątkowy dzień, ponieważ jestem nowym uczniem w tej szkole.

Damian Bajczyk

Arie śpiewane przez pana Żołyniaka wszystkim się podobały. Cieszę się, że rozpoczął się nowy rok szkolny.

Maks Grabka

Podobały mi się arie operowe, ale również interpretacja aktorska słynnego śpiewaka.

Nie mogłam doczekać się spotkania z koleżankami z mojej klasy.

Anna Podstawska