Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018

Według tradycji Szkoły Podstawowej nr 114 rozpoczęcie roku szkolnego ma charakter bardzo podniosły.

Wychowankowie, nauczyciele, dyrekcja oraz rodzice zebrali się w sali górnej przeznaczonej do wszelkiego rodzaju uroczystości i innych aktywności, które są wizytówką naszej szkoły.

Pierwszy dzień był pełen emocji i radości po ponownym spotkaniu się po zakończonych wakacjach. Owszem szkoła to obowiązek i wysiłek, który trzeba wykrzesać z siebie, ale również to radość i ciągłe niespodzianki, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Szczególnie ważnym, a niekiedy stresującym jest pierwszy dzień dla nowych uczniów, którzy zaczynają edukacje w naszej szkole.

Możecie być pewni, że znajdziecie z naszej strony pomoc i wsparcie.

Cały zespół nauczycielski wita Was z radością i życzy sukcesów, które możecie dzięki naszej wspólnej pracy osiągnąć.

Według tradycji szkolnej rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił koncert klarnecisty i akordeonisty, muzyków związanych z Warszawską Akademią Muzyczną.

Instrumentaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny co było widoczne po spontanicznych reakcjach wszystkich słuchaczy.

Po koncercie młodzież udała się do swoich klas na pierwsze spotkanie ze  swoimi wychowawcami, aby ustalić zasady przyszłej pracy i poznać nowych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego spotkaliśmy się w szkole, w sali drugiej klasy.W tej sali zawsze odbywa się rozpoczęcie roku szkolnego, a potem idziemy do swoich klas.

W tym roku pan grał na klarnecie, a drugi na akordeonie. Poznaliśmy nowych nauczycieli,  nasza klasa naszego nowego wychowawcę pana od historii, pana Marka Sokołowskiego

Bardzo mi się tam podobało.

Zosia Pietrusiewicz