Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019

W tym roku wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu muzyki poważnej. Duet stanowili muzycy grający na gitarze klasycznej oraz flecie poprzecznym. Wysłuchaliśmy trzech nastrojowych, bardzo spokojnych utworów. Po koncercie miały miejsce zebrania klasowe. Życzymy dzieciom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po upalnym końcu wakacji dzień rozpoczęcia roku szkolnego splótł się z dość dużym ochłodzeniem. Dla mnie 2 września był dniem kolejnej wizyty u chirurga. Lecz była pewna rzecz, która mogła uratować ten dzień. Było to spotkanie ze znajomymi z klasy. Z osobami, których nie widzieliśmy już dwa miesiące i z osobami, które znamy już tyle czasu. Spotkanie to, zgodnie z tradycją naszej szkoły zaczęło się krótkim apelem, na którym przedstawiono nam nowych nauczycieli i wychowawców. Po apelu wysłuchaliśmy ładnego i krótkiego fletowo gitarowego koncertu. Następnie udaliśmy się do klas, gdzie wychowawcy opowiedzieli nam jak będzie wyglądał nowy rok szkolny. Po rozpoczęciu udałem się z kolegami na pizzę. Resztę dnia aż do 16.00 spędziłem ze znajomymi.

Kacper Błażejewicz

Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 11. odbyło się Oficjalne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w PSP 114. Na początku byli prezentowani nowi pracownicy szkoły, m.in. pan od historii lub pani sekretarka. Później odbył się koncert z udziałem dwóch muzyków z Orkiestry Symfonicznej w Warszawie. Byli to konkretnie gitarzysta oraz klarnecistka. Zagrali dwa lub trzy utwory. Następnie uczniowie z rodzicami rozeszli się do swoich klas. W klasie ósmej następna część rozpoczęcia wyglądała następująco: powitano uczniów, a potem z dorosłymi omawiano kwestie formalne. Moim zdaniem, rozpoczęcie roku szkolnego nie różniło się zbytnio od poprzednich

Albert Mariusz Dybowski