Rozpoczęcie Roku Szkolnego

4 września 2017

Tegoroczną uroczystość rozpoczęcia nauki w naszej szkole, uświetnił występ Pana Dariusza Górskiego, śpiewającego basem, a towarzyszyła mu Pani Violetta Łabanow -Jastrząb, Prezes Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich", która zajmuje się szeroko pojętą edukacją muzyczną, propaguje zajęcia dla najmłodszych melomanów w formie koncertów, z aktywnym udziałem dzieci tzw. "Smykofonię".  Występy Pana Dariusza, były poprzedzone krótkim wstępem i ciekawostkami, które pozwoliły nam przenieść się do Turcji w arii W.A. Mozarta 'Uprowadzenie z seraju" czy do świata starego dworu w "Arii Skołuby".

Druga część spotkań odbyła się w poszczególnych pracowniach szkoły, gdzie dzieci miały okazję spotkać się i porozmawiać z kolegami oraz wychowawcami klas. Wszystkich bardzo ucieszyła  informacja o wygranej w konkursie-trzecioteściku, pierwsze miejsce w skali kraju to powód do dumy.

Najbardziej podobał mi się występ Pana, ponieważ bardzo lubię ten rodzaj muzyki, jeszcze nie byłem w operze, a tu miałem okazję posłuchać jej na żywo.

Michał Teodorczuk