Rycerze w PSP 114!

10 października 2008

10 października, mieliśmy niepowtarzalną szansę uczestniczenia w spotkaniu z "prawdziwymi" rycerzami. To było wyjątkowe spotkanie! Już od samego początku byliśmy zadziwieni tym co zobaczyliśmy!

Prowadzący byli przebrani w średniowieczne stroje. Jeden pan występował w roli rycerza, a drugi Krzyżaka. Panowie przynieśli do szkoły wiele przykładowych broni z okresu średniowiecza oraz zbroje rycerskie. Niektórzy z Naszych starszych kolegów mogli spróbować waliki za pomocą mieczy oraz założyć bardzo ciężką zbroję.

Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy np. jak żyli kiedyś ludzie, jak się ubierali, kim tak naprawdę jest rycerz czy giermek. Wiemy już też, że dla rycerza najważniejszy był honor! Poniżej komentarze pierwszoklasistów:

Oczami uczniów - Rycerze w PSP 114!
Spotkanie było niezwykłe. Najbardziej podobał mi się pokaz walki na miecze. Chciałbym być takim honorowym średniowiecznym rycerzem.

Jakub Piasecki

Najbardziej podobało mi się kiedy kolega z klasy VI był pasowany na rycerza - cała ceremonia była niezwykle ekscytująca. Chociaż panowie prezentowali niebezpieczną broń na szczęście nic nikomu się nie stało.

Nadia Jóźwiak

Najbardziej podobał mi się pokaz walki oraz kiedy starszy kolega w roli giermka bronił tarczą rycerza.

Bartosz Wojtasik