Ślubowanie pierwszoklasistów

9 listopada 2010r.

Dnia 9 listopada 2010r. pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do uczniowskiego grona. Po uroczystym złożeniu przysięgi, dzieci zaprezentowały na scenie krótki program, który rozbawił publiczność i wprowadził wszystkich w wesoły nastrój. Starsze klasy wsparły swoich młodszych kolegów. Na scenie - oprócz wesołych Smerfów - mogliśmy zobaczyć układ taneczny w wykonaniu szóstoklasistek i występ flecistów z klasy czwartej. Pozostali uczniowie zaprezentowali piosenki, których tematyka nawiązywała do szkolnej codzienności.

Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami udali się na słodki poczęstunek, który był ostatnim punktem tego niezwykłego i ważnego dnia.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów i radości na drodze do realizacji wszelkich zainteresowań i zdolności.

Dnia 9 listopada w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie. Było to Ślubowanie Pierwszej Klasy. Najpierw obejrzeliśmy uroczyste pasowanie na ucznia, a później każda klasa przedstawiła swój program artystyczny. Uczniowie klasy pierwszej odegrali scenkę o wesołych Smerfach. Nasza klasa zagrała koncert na fletach, a inni uczniowie śpiewali piosenki. Na koniec, po części artystycznej, wszyscy udaliśmy się na słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień.

Mikołaj Iller

Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów bardzo mi się podobała. Przedstawienie było udane. Dobrze zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Szkolny horror". To moja ulubiona piosenka i mam nadzieję, że zaprezentujemy ją na zakończenie roku. Trochę się denerwowałam, że podczas gry na flecie gdzieś się pomylę. Na szczęście wszystko było dobrze. Mam nadzieję, że pierwszoklasiści będą się dobrze uczyć.

Weronika Kuran

Tegoroczne Ślubowanie Pierwszoklasistów było dla mnie szczególne. Jednym z uczestników uroczystości był mój brat Michał. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziło uderzanie pierwszoklasistów w głowę papierowym piórem. Jest to część pasowania na ucznia, którego dokonuje Pan Dyrektor. Najmocniej odczuł to mój brat!

Basia Szatkowska