Ślubowanie Pierwszoklasistów na uczniów PSP 114.

14 listopada 2007

Wręczone wcześniej przez pierwszaków zaproszenia na uroczystość, zgromadziły na sali liczne grono dziadków i rodziców. Punktualnie o trzynastej rozemocjonowani, ale uśmiechnięci uczniowie klasy pierwszej dumnie wkroczyli na salę gimnastyczną. Przemówienie Pana Dyrektora oraz gromkie brawa przybyłej publiczności, a także uczniów pozostałych klas, dodały pewności pierwszakom.

Pasowanie na ucznia PSP 114, to nie tylko ważny dzień dla pierwszoklasisty, ale również najważniejszy dzień dla szkoły. Ustawieni w szeregu uczniowie wspólnie przyrzekali:

Ja uczeń I klasy Szkoły Podstawowej w Warszawie przyrzekam:

• pilnie i chętnie się uczyć
  • wzorowo zachowywać
  • być dobrym uczniem w szkole, dzieckiem w rodzinie, kolegą w nauce i zabawie
  • przestrzegać przyjętych na siebie obowiązków
  • uczyć się miłości Ojczyzny i głosić jej piękno
  • wyrosnąć na godnego człowieka, szanującego tradycje i dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków

Jako zaprzysiężony już uczeń PSP 114, każdy pierwszak otrzymał, lśniącą, srebrną tarczę, legitymację, a także na dobry początek kwiaty i maskotki. W akademickich czapkach z pomponem, nasi uczniowie wyglądali naprawdę pięknie i dostojnie.

Trzeba przyznać, że dla PSP 114 uroczystość ślubowania była bardzo ważna, a zwłaszcza rozbudowana część artystyczna. Na początku, pierwszaki wraz z dziećmi z zerówki, zaśpiewały o ważności spółgłosek i samogłosek, klasa druga wesołym tańcem zapewniła nas, że ,,hej, ho, hej ho, do pracy by się szło"... Występ klasy trzeciej, stroje oraz taniec, wprowadziły nas w niepowtarzalny nastrój. Klasa czwarta i piąta opowiedziała nam w piosence, jak miłe i przyjemne mogą być jesienne wędrówki. Uczniowie klasy szóstej wraz ze wszystkimi dziećmi PSP 114, śpiewająco oświadczyli, że pięknie żyć, znaczy kochać świat, a ziemi życzyć jak najdłuższych lat. Na koniec ślubowania, uczniowie z trzeciej, czwartej i piątej klasy pożegnali zgromadzoną publiczność, przygotowanym specjalnie na tę okazję, przedstawieniem teatralnym. Nasza aula nie wiadomo, kiedy zamieniła się w scenę teatralną, a dzieci w sposób profesjonalny zagrały swoje role, za co im serdecznie dziękujemy.

Jesteśmy z Was wszystkich bardzo dumni i zadowoleni, że możemy się poszczycić tak zdolnymi i utalentowanymi uczniami, a klasie pierwszej życzymy samych sukcesów oraz powodzenia w karierze szkolnej PSP 114!