Spotkanie z byłym zawodowym żołnierzem, panem Piotrem Żygadło

28 kwietnia 2017

W ramach cyklu „W przyszłości chcę być” w naszej szkole miało miejsce spotkanie z panem Piotrem Żygadło, byłym żołnierzem, członkiem jednostki specjalnej „Grom”.

Nasz gość, pokazując slajdy dokumentujące misje jednostki w krajach Bliskiego Wschodu, odpowiadał na pytania dzieci dotyczące specyfiki tego zawodu, służby w Gromie, pomocy niesionej innym, najciekawszych wspomnień. Spotkanie pokazało uczniom, jak ofiarną i niebezpieczną a jednocześnie pożyteczną dla kraju i poszczególnych ludzi jest służba wojskowa.

Nasz gość był na misji w Afganistanie i Iraku. Opowiadał o niebezpieczeństwach
i wyjątkowej ostrożności, jaką trzeba tam zachować. Zaciekawił wiele osób, mówiąc o tamtejszym sprzęcie wojskowym: o samolotach, karabinach i wozach bojowych. Ta prezentacja była bardzo interesująca. Uważam za bardzo odważne poświęcać się dla państwa
i pomagać ludziom, który sami nie są w stanie się bronić.

Michasia Rychlik

Każde z pokazywanych zdjęć miało coś wyjątkowego. Jedno pokazywało krajobraz Iraku a drugie wnętrze wozu bojowego. Prezentacja była bardzo ciekawa. Myślę, że wszyscy słuchający choć trochę zainteresowali się, wynosząc miłe wspomnienia.

Andrzej Lichacz

Pan Żygadło uświadomił nam, że praca ta jest niesamowicie trudna, odpowiedzialna i wymagająca umiejętności współpracy i rzecz jasna pewnego powołania w tej dziedzinie.

Spotkanie było bardzo pouczające.

Maks Grabka