Spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być…” z panem Markiem Dąbrowskim

14 października 2014

Pan Marek Dąbrowski, znany rajdowiec, zrobił na dzieciach duże wrażenie. Nie tylko swoimi dokonaniami, których jest wiele: tytuł mistrza świata w jeździe motocyklem, wysokie lokaty w rajdzie Paryż – Dakar. Słuchaczy zadziwił także wytrwałością w dążeniu do bycia najlepszym, choć często ulegał wypadkom i kontuzjom. Podziw naszych uczniów budziły też pasja, z jaką nasz gość wypowiadał się o swojej profesji oraz postawa fair play na trasach rajdu.

Właśnie do naszej szkoły przyszedł polski rajdowiec Marek Dąbrowski, w markowym stroju z napisami reklamowymi na czapce. Opowiadał nam o swoim życiu, o rajdzie Dakar. To jest naprawdę trudny rajd przez pustynię i skały, a pan Marek zajął w nim 9 miejsce i to jest bardzo dobry wynik. Miał też w swoim życiu dużo wypadków i dużo kontuzji, ale się nie poddawał. Przez 20 lat jeździł na motorze, teraz przesiadł się na samochód i jeździ autem terenowym. Kiedy jeździł na motocyklu, zdobył nagrodę fair play oddając silnik innemu zawodnikowi podczas rajdu. Ten człowiek bardzo mi zaimponował. Niestety jest już za późno, żebym zaczął trenować i jeździć na motocyklu.

Gabriel Cegieła

Spotkaliśmy się z nie byle jakim rajdowcem. Pan Marek Dąbrowski w samym rajdzie Paryż – Dakar przejechał 10000 km. O swojej pasji i przygodach opowiadał tak interesująco, że godzina minęła niepostrzeżenie. Bardzo cieszę się, że taka ważna osoba odwiedziła naszą szkołę.

Olaf Myszka