Spotkanie z Karoliną Klepacką

19 listopada 2014

Kolejnym gościem z cyklu „W przyszłości chcę być” była pani Karolina Klepacka - dekoratorka i aranżerka wnętrz. Podczas wizyty w naszej szkole pani Karolina wyjaśniła tajniki sesji zdjęciowych oraz wytłumaczyła na czym polegają stylizacje do magazynów wnętrzarskich. Niezwykle ciekawym momentem tego wydarzenia, była prezentacja pomysłów z serii „Zrób to sam”. Byliśmy pod wielkim wrażeniem sposobów wykorzystania różnorodnych materiałów, często zużytych, z których pani Karolina potrafiła wyczarować przepiękne rzeczy. To spotkanie stało się dla nas inspiracją, zachęciło nas do poszukiwania, odkrywania i tworzenia. Zrozumieliśmy jak ważna jest w życiu kreatywność i twórcze myślenie.

Pani Karolina Klepacka opowiadała nam o swojej pracy. Dowiedziałam się, że jest stylistką i zajmuje się projektowaniem wnętrz. Podczas spotkania zaprezentowała nam zdjęcia różnych pokoi, najbardziej podobał mi się pokój dziewczynki. W tym pokoju znajduje się wysokie łóżko, do którego się wchodzi po schodkach. Było to interesujące, bo nie widziałam wcześniej takiego łóżka. To spotkanie było bardzo ciekawe, a szczególnie pomysły pani Karoliny na zrobienie nietypowych rzeczy z przeróżnych materiałów.

Ania Malicka

Gościem  środowego spotkania była pani Karolina Klepacka, która pracuje w miesięczniku „M jak mieszkanie”. Razem z fotografem odwiedza domy i mieszkania innych, dekoruje je, a efekty pracy można obejrzeć później w gazecie. Pani Karolina opowiadała nam jak urządzić pomieszczenia, aby powstała np. przytulna sypialnia, czy ładny dziecięcy pokoik. Jednak najbardziej lubi wymyślanie projektów „Zrób to sam”. Na spotkaniu pokazała nam łosia wyciętego z szablonu, którego można powiesić na ścianie. Spotkanie było interesujące, poznałem sposoby jak można zrobić samodzielnie wiele fajnych rzeczy.

Jakub Cybulski

Już wiem kim chcę zostać w przyszłości - będę dekoratorem wnętrz, jak mama Rysia z piątej klasy. To bardzo ciekawy i twórczy zawód, a ja lubię tworzyć piękne rzeczy. Będę projektowała wnętrza domów, aby były kolorowe i miłe dla ludzi. To było ciekawe spotkanie, mam nadzieję, że uda mi się w najbliższej przyszłości zmienić coś w moim pokoju, by był jeszcze ładniejszy.

Antosia Szpak