Spotkanie z księdzem misjonarzem

25 stycznia 2017

Wizyta misjonarza - księdza Tomasza - okazała się wspaniałą wyprawą na Madagaskar. Uczniowie z zapartym tchem oglądali dzikie krajobrazy, słuchali o trudnych warunkach życia mieszkających tam rówieśników, podziwiali różnorodność kulturową mieszkańców wyspy. Szczególny zachwyt wzbudziły przedmioty rękodzieła prezentowane przez księdza. Słuchacze ze zdziwieniem spostrzegli, że praca misyjna to przede wszystkim udzielanie wsparcia w pokonywaniu trudności i niesienie radości z życia.

Ksiądz pokazywał flagę Madagaskaru. Zapamiętałam, że biały kolor nie symbolizuje czystości kraju, lecz kolor ryżu. Ryż jest tam jednym z najważniejszych rodzajów jedzenia. Misjonarz zapoznał nas z wieloma zwyczajami, jakie panują wśród ludności tubylczej. Spotkanie było bardzo pożyteczne.

Zosia Radzikowska

Na Madagaskarze dzieci bardzo łatwo nawiązują znajomości, chętnie tworzą stowarzyszenia lub grupy, które łączy wspólny cel. Ksiądz opowiadał o różnych miejscach i zwyczajach,

pokazywał różne pamiątki przywiezione z tej wyspy między innymi instrumenty muzyczne i kapelusze. Każdy region na Madagaskarze ma swój kolor kapelusza. To był naprawdę ciekawe spotkanie.

Ania Malicka