Spotkanie z Markiem Dąbrowskim

14 października 2014

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być”- tym razem naszą szkołę odwiedził Pan Marek Dąbrowski - ośmiokrotny uczestnik legendarnego Rajdu Paryż - Dakar. Wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski w Rajdach Enduro. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 2009 roku. W 2011 Mistrz Świata Open Trophy.

Nasz wyjątkowy gość opowiedział nam o swojej karierze, pracy, swoich zainteresowaniach, marzeniach oraz planach na przyszłość. Pan Marek Dąbrowski okazał się niesamowicie życzliwą i ciepłą osobą, pełną pokory i życiowej mądrości. Ta wizyta z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci. Skłoniła nas do wielu refleksji i pokazała, że aby coś w życiu osiągnąć należy włożyć w to dużo pracy, poświęcenia oraz serca. Wszystko jest możliwe -wystarczy mieć tylko głowę pełną marzeń i bez względu na trudności i przeszkody nie rezygnować, nie poddawać się.

Na wtorkowym spotkaniu miałam okazję poznać Pana Marka Dąbrowskiego. Dowiedziałam się jak trudne są zawody, w których bierze udział- szczególnie Rajd Paryż-Dakar. Zaimponowała mi pasja Pana Marka oraz jego niesamowita determinacja w pokonywaniu trudności.

Ania Malicka

To było bardzo interesujące spotkanie, w szczególności dla chłopców. Podczas tej wizyty poznałem wiele szczegółów na temat rajdów oraz sportów motorowych. Zaskoczyła mnie informacja, że byli tacy, którzy nie wierzyli, że Pan Marek będzie wybitnym sportowcem. Lecz po czterech latach ciężkich treningów nasz bohater został Wicemistrzem Świata w Rajdach Enduro. Udowodnił, że ciężką pracą można wiele osiągnąć. Dowiedziałem się, że Pan Marek zyskał tytuł Zawodnika Fair Play, ponieważ w trakcie jednego z rajdów oddał swój silnik innemu zawodnikowi,  aby ten mógł kontynuować wyścig. To postawa godna podziwu.

Jakub Cybulski

Bardzo się cieszę, że poznałam Pana Marka Dąbrowskiego. Nasz gość okazał się bardzo miłym człowiekiem i ciekawie opowiadał o sporcie, który uprawia. Najbardziej podobała mi się historia jak Pan Marek oddał swój silnik koledze z innej drużyny. To było bardzo ciekawe spotkanie.

Karolina Kijanowska