Spotkanie z Panem Marcinem Blachą

7 grudnia 2016

Spotkanie w ramach cyklu „W przyszłości chcę być…” z Panem Marcinem Blachą scenarzystą gier komputerowych.

Opowiadając o swojej profesji pan Marcin doradzał uczniom, co trzeba zrobić, by zostać scenarzystą. Podstawowym warunkiem zajęcia się tym zawodem jest fantazja kształcona poprzez czytanie książek. Ważny jest także ładny styl pisania i pomysłowość. Gość pokazał przykład gry, którą może stworzyć każdy uczeń, choć trochę interesujący się tworzeniem i zapisywaniem własnych opowieści i informatyką.

Spotkanie było ciekawe. Dowiedziałem się wiele o pisaniu scenariuszy opowiadań i gier komputerowych, choć przyznam, że bardziej ciekawi mnie tworzenie gier od strony programowania komputerowego.

Witek Lichacz

Pan Marcin zachęcał nas do wymyślania i zapisywania własnych historii. Mówił także, że istotne jest, aby dużo czytać. Mnie najbardziej podobała się gra pokazana i napisana przez pana Blachę a ilustrowana przez jego żonę. Podobną historię może każdy z nas stworzyć. Zakończenie jej było bardzo zaskakujące. Spotkanie uważam za pożyteczne.

Ania Podstawska

Mnie zainteresowały szczegóły dotyczące pracy pana Blachy nad grą komputerową Wiedźmin 3. Ważna dla mnie była informacja, że prostą grę może stworzyć każdy z nas, uczniów.

Albert Dybowski