Spotkanie z Panią Izą Zając

28 lutego 2011

Dnia 28 lutego 2011r. po raz szósty gościliśmy w naszej szkole Panią Izę Zając i towarzyszącego jej pianistę Pana Jarosława Małysa. Tematem spotkania był nastrojowy blues. Podczas koncertu dzieci miały okazję poznać historię powstania tego gatunku, a także nauczyć się rozpoznawać jego charakterystyczne brzmienie.

Dnia 28 lutego Pani Iza Zając i Pan Jarosław Małys przygotowali koncert, którego tematem był blues. Pani Iza opowiedziała nam historię powstania tej muzyki i zaśpiewała kilka piosenek. Wszystkim bardzo podobał się ten koncert. Finałową piosenką była oczywiście "Herbatka" z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Było świetnie! Chyba czuję bluesa!

Olga Grabowska

Wysłuchaliśmy kilku piosenek i dowiedzieliśmy się, że blues wywodzi się ze smutnych piosenek czarnoskórych mieszkańców Ameryki Północnej, którzy cierpieli biedę i obawiali się o swoją przyszłość. Blues opowiada także historie nieszczęśliwie zakochanych. To bardzo ładna, nastrojowa muzyka. Według mnie cały koncert był fantastyczny.

Mikołaj Iller

Występ średnio mi się podobał, ponieważ nie lubię tego gatunku muzycznego. Jednak głos Pani Izy Zając jest niesamowicie ładny i cieszę się, że po raz kolejny odwiedziła naszą szkołę.

Przemek Rek

Pani Iza Zając zaśpiewała wiele smutnych piosenek. Taki nastrój jest charakterystyczny dla bluesa. Myślę, że Pani Iza chciała nam przez to pokazać, że świat czasami jest zły, a życie bywa trudne. Koncert podobał mi się, choć był trochę smutny.

Michał Sztyk-Szymański