Spotkanie z panią Karoliną Klepacką, dekoratorką i aranżerką wnętrz

19 listopada 2014

Tym razem poznaliśmy profesję projektanta wnętrz. Pani Klepacka wprowadziła uczniów w tajniki swojej pracy. Pokazała na wielu przykładach, jak można urządzić mieszkanie, szczególnie pokój dziecinny. Opisała także, jak w prosty i oszczędny sposób wykonać dekoracje ożywiające wystrój naszych mieszkań. Na zakończenie dzieci zadawały wiele pytań.

Dowiedziałam się wielu rzeczy: jak wygląda przygotowanie do zdjęć, wykonywanie zdjęć oraz na czym polega sama praca projektanta. Dostaliśmy do obejrzenia dużo starych magazynów pisma „M jak Mieszkanie”, w którym pracuje pani Klepacka. Nasz gość pokazał nam również wiele projektów pokoi dla dzieci. Spotkanie było bardzo interesujące. Najbardziej podobało mi się to, że mieliśmy możliwość obejrzenia końcowych efektów pracy Pani Klepackiej w magazynach „M jak Mieszkanie”.

Weronika Słomkowska

Pani Klepacka opowiadała, jak można w prosty sposób i prawie z niczego stworzyć prawdziwe arcydzieła do dekoracji pokoi. Szczególnie podobały mi się projekty w gazetach wnętrzarskich.

Anna Zatryb

Podczas spotkania szczególnie zwrócił moją uwagę cykl drobnych projektów pod nazwą „Zrób to sam” – przedstawiany często skrótowo w języku angielskim jako /DIY/. Choć profesja ta specjalnie mnie nie ciekawi to spotkanie uważam za interesujące.

Olaf Myszka