Spotkanie z pisarką Agnieszką Szczepańską

9 kwietnia 2015

Pani Agnieszka Szczepańska jest autorką książek dla dzieci i dorosłych, a także scenarzystką filmową. Opowiadała o swojej pasji, którą zajmuje się od 9 roku życia, kiedy powstało jej pierwsze opowiadanie. Tematem spotkania był warsztat pisarski, a szczególnie zasady, jakie obowiązują twórców opowiadań kryminalnych. Mówiła też o powstawaniu książki. Zwracała przy tym szczególną uwagę na fakt, że większość swoich utworów napisała we współpracy z ilustratorką Marsiją, co wpłynęło na atrakcyjność książki. Autorka odpowiadała na wiele pytań, co świadczyło o dużym zainteresowaniu tematem.

Naszą szkołę odwiedziła pisarka Agnieszka Szczepańska, która opowiadała nam o swoich książkach. Cykl opowiadań, na który szczególnie zwróciliśmy uwagę, to „Patka i Pepe”. Na razie autorka wydała trzy tomy z tej serii, ale jest już w trakcie tworzenia czwartej części. Książki z tego cyklu opowiadają o dziewięciolatkach rozwiązujących zagadki kryminalne. Na podstawie ogólnego opisu przedstawionego przez autorkę, mogę wywnioskować, że powieści te są ciekawe, ale potwierdzę tę opinię po ich przeczytaniu.

Karol Kijanowski

Pisarka Agnieszka Szczepańska opowiadała nam o swojej pracy, a głównie o serii książek dla dzieci – „Patka i Pepe”. Wyjawiła nam również parę sekretów tej serii.

Kacper Żołądkowski

Jestem przekonany, że książki gościa naszej szkoły przypadną do gustu młodym czytelnikom. Całe spotkanie było ciekawe.

Olaf Myszka