Spotkanie z podróżnikiem panem profesorem Piotrem Balcerowiczem.

27 marca 2012

We wtorek, 27.03.2012 przybył do naszej szkoły znany podróżnik, pan profesor Piotr Balcerowicz. Mówił o zwyczajach panujących w różnych egzotycznych krajach naszego globu. Przedstawił szczegóły na temat klimatu na odległych kontynentach. Opisał kilka najsłynniejszych na świecie budowli. Udzielił także kilku rad przyszłym globtroterom. Spotkanie było bardzo interesujące. Nie tylko dla dzieci.

Pan Piotr Balcerowicz opowiadał o podróżach i miejscach, które odwiedził. Kultura Indii znacznie różni się od nam znanych. Przede wszystkim większość mieszkańców tego kraju wyznaje religię zwaną hinduizmem. Charakteryzuje się ona wielobóstwem. W Meksyku podróżnik widział największą na świecie piramidę. Dowiedzieliśmy się też, że piasek na pustyni nagrzewa się w ciągu dnia nawet do 70 stopni, a nocą jego temperatura spada do kilku stopni poniżej zera. Nasz gość opowiedział nam też skrótowo o Kenii i o Tanzanii.

Ewelina Rybus

Pan mówił nam o swoich podróżach po Azji i Afryce. Opowiedział nam o zwyczajach i potrawach różnych krajów, a także, jak należy przygotować się do podróży. Później zadawaliśmy pytania.

Marek Piętka

Podróżnik opowiadał o krajach, w których bywał i o zwyczajach. Najbardziej ucieszyłam się, kiedy mówił o zwierzętach. Mam nadzieję, że każdemu podobało się tak bardzo jak mnie.

Sylwia Jóźwiak

Rozmawialiśmy o egzotycznych zakątkach świata. Pan Balcerowicz opowiadał nam na przykład o jurcie, namiocie, który pokryty jest wełną i utrzymuje w środku temperaturę pokojową nawet, gdy jesteśmy na fiordach w środku zimy, a temperatura osiąga -40 stopni.

Magdalena Maria Szwet