Spotkanie z szalonymi naukowcami.

26 listopada 2010

W piątkowe południe naszą szkołę odwiedziła Pani, będąca przedstawicielem szalonych naukowców - grupy ludzi zafascynowanych chemią. W sposób niezwykle ciekawy przybliżyła nam swój przedmiot zainteresowań oraz pokazała wiele eksperymentów. Występ szalonych naukowców dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, pogłębił wiedzę i zachęcił do dalszego odkrywania świata.

Na spotkaniu z szalonym naukowcem bardzo mi się podobało. Robiliśmy super doświadczenia. Woda i inne substancje zamieniały kolory na różowy, fioletowy i niebieski. Mamy tez pracę domową, do której zostały dołączone instrukcja i sok z czerwonej kapusty. Praca domowa z chemii to marzenie.

Martyna Koniecka

Moim zdaniem szalony naukowiec pokazywał bardzo ciekawe eksperymenty. Chyba wszystkim dzieciom ten pokaz podobał się. Pani mieszała mąkę pszenną, sód i cukier puder z wodą i sokiem z czerwonej kapusty i z różnymi składnikami związanymi z chemią. Po zmieszaniu powstawały różne płyny w ciekawych kolorach. Bardzo interesujące były eksperymenty z ogniem. Spotkanie było bardzo ciekawe i chciałbym ż takich spotkań było więcej.

Jakub Piasecki

Spotkanie z szalonymi naukowcami bardzo mi się podobało. Na pewno, dzięki takim warsztatom będzie mi łatwiej zrozumieć świat. Chemia to intrygująca dziedzina nauki, która towarzyszy nam w życiu codziennym. Eksperymenty pokazane przez chemiczkę były bardzo interesujące. Z ciekawością wysłuchałam informacji jak wygląda dzień chemika oraz jak nazywają się przyrządy którymi się posługuje.

Katarzyna Nawrot