Świat książek

21 kwietnia 2016

Uczniowie klasy II i III wybrali się do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 42 gdzie wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. „Jak powstaje książka?” Uczniowie oglądali film edukacyjny o powstawaniu książek oraz o pracy pisarzy, autorów książek dla dzieci.
Za pomocą ilustracji i opowiadania poznały historię tego jak powstają książki. Dowiedziały się na czym polega praca w drukarni, praca ilustratora, co to jest tytuł i księgarnia, kto to jest autor, a także introligator.  Miały niepowtarzalną możliwość stworzenia swojej własnej książki i zabrania jej na pamiątkę.

Uwielbiam czytać książki, wiec takie lekcje biblioteczne bardzo mi się podobają i dostarczają wielu ciekawych informacji.

Magdalena Zalewska

W bibliotece było bardzo ciekawie. Pani opowiadała o etapach powstawania książki, a potem sami mogliśmy stworzyć swoją książkę.  Podczas tworzenia naszej książki ja byłam ilustratorem i odpowiadałam za zrobienie obrazków. Jestem bardzo zadowolona z tej wycieczki.

Maria Radolińska