W świecie mojej pasji

18 listopada 2015

Środowe południe w PSP 114 zaczęło się bardzo ciekawie, a wszystko za sprawą, uczennicy klasy VI – Zosi Płóciennik, która wprowadziła nas w magiczny świat fotografii. Zapoznała uczniów i nauczycieli naszej szkoły z dość niecodziennymi technikami i możliwościami wykonywania zdjęć. Uczennica opowiadała o swojej pasji, jaką jest właśnie fotografia, zwłaszcza ta czarno-biała, wykonywana na kliszy i samodzielnie wywoływana. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni sposobem działania aparatu, na którym nie widać zrobionego zdjęcia, w którym efekt jest widoczny po długich godzinach spędzonych w ciemni.
Na koniec spotkania wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografie. Spotkanie było interesujące i pouczające.

Super były te zdjęcia, które wisiały na wystawie, a Zosia bardzo ciekawie opowiadała.

Adam Stęczniewski

Bardzo podoba mi się pasja Zosi, też chciałabym móc robić zdjęcia.

Magda Zalewska